head_logo head
head_img head
bazeny
nadrze
galvanicke vany
vzduchotechnika
headheaduvodprofilkontaktyhead
head
head
head
deutsch česky
head head
speciální zarizeni
prumyslove rozvody
septiky a lapoly
whirpooly
head

Materiály a technologie

Z jakého materiálu jsou bazény vyráběny?

Materiálem pro výrobu bazénu je vytlačovaný homogenní polypropylen. Tento plast vyniká dlouhou životností, odolnosti proti každému prostředí, je stabilizován proti UV záření, má velmi dobré izolační vlastnosti, je zdravotně a hygienicky nezávadný.

Barva materiálu je světle modrá nebo středně modrá tzv. námořní modř.

Materiál je hladký, krytý fólií po celou dobu, aby nemohlo dojít k poškození povrchu během výroby nebo transportu.

Pro výrobu schodišť, lavic, sedátek nebo sprchových koutů je používán materiál se zdrsněním - protismykovým povrchem. Firma vyvinula vlastní technologii úpravy dezénu desek pro získání protismykového povrchu. Materiál různých barev lze navzájem kombinovat, je tedy možno např. do základního bazénu zhotovit odlišné schodiště, nebo horní madlo. Vše dle přáni zákazníka!

Používaný svařovací drát je vždy zcela shodné barvy s materiálem desek.

Jakou technologií jsou bazény vyráběny?

Bazény jsou vyráběny jako celoplastové nádrže metodou extruzního a horkovzdušného svařování. Je použita metoda svařování firem Wegener a Leister. Desky jsou navařovány metodou "na tupo", ohyb desek je prováděn automaticky s využitím nahřívací lišty Wegener. Zaměstnanci provádějící svařování jsou odborně vyškoleni, s dlouholetou praxí. Kvalita jejich práce je ověřena nejen při výrobě bazénů, ale na řadě technicky náročných výrobků, které naše firma dodává pro chemický a papírenský průmysl.

Používaná technologie a odborná kvalifikace zaměstnanců zaručuje 100 % -ní těsnost svárů a vysokou úroveň celkového provedení.

Jaký tvar může mít bazén?

Hned úvodem je nutno uvést, že jakoukoliv!

Technologie výroby bazénu z desek umožňuje zvolit libovolný tvar, na rozdíl od bazénů betonových, fóliových nebo laminátových.

Rozměr bazénu si volí sám zákazník.Hloubka se většinou pohybuje od 1 do 1,5 m, ale není ničím omezena!

Bazén se skládá ze dna, obvodového pláště, horního madla (límce), vnějších obvodových výztuh.

Tvar horního madla je volen v základním provedení tak, aby pod něj bylo možno vsunout obvodovou dlažbu. Provedení horního madla je vždy předmětem dohody se zákazníkem, vzhledem k tomu, že je celá řada způsobů ukončení horní části bazénu, např. překrytí kamennými deskami, dlažbou apod.

STP plast spol. s r. o., Na Vršku 109, Průmyslová zóna II, 471 27 Stráž pod Ralskem, tel.: 485 172390, email: stpplast@stpplast.cz, www.stpplast.cz