Proč bazény od nás?

Pro majitele rodinných domků, zahrad nebo chat se novým životním standardem stávají rodinné bazény.
Každý, kdo zná rodinnou výpravu na veřejné koupaliště nebo k jiné vodní ploše,
ocení možnost koupat se v pohodě ve vlastním bazénu.
Koupání přináší blahodárný účinek na zdraví (otužování, střídavé zatěžování tělesných partií, harmonizace dýchaní),
spokojenost a radost v rodinném kruhu nebo s přáteli.

Přitom využití bazénu je široké, nejenom jako rodinný bazén, ale i pro rekreační střediska, lázně, plovárny, školy, hotely nebo sauny.
Všem těm našim zákazníkům, kteří se rozhodnou takto žít, přináší naše firma STP plast, s. r. o. širokou nabídku bazénu i příslušenství.

Firma STP plast, spol. s r. o. působí na našem i zahraničním trhu od roku 1997 a od počátku byli bazény jedním z hlavních výrobních programů firmy. Od několika základních tvarů byl rozšířen sortiment bazénů do dlouhé řady, pochopitelně stále neukončené, protože naši zákazníci přicházejí se stále novými tvary a provedeními. Právě naše firma dokáže vyrobit bazén dle přání zákazníka, ať se návrh jeví zpočátku jako velká fantazie!

Venkovní bazén je zpravidla využíván pět až šest měsíců v roce, zatímco bazény vestavěné v interiéru budovy lze pochopitelně využívat celoročně.
Firma poskytuje záruku na svoje výrobky v délce dvou roků. Reklamace jsou minimální, v sortimentu bazénu pak nejsou žádné!

Jak na to?

Jak umístit bazén

Umístění bazénu musí být řešeno s ohledem na stavebně technické podmínky dané lokality. V úvahu je nutné vzít zatížení od naplněného bazénu, stav podloží, přítomnost spodní vody, atd.. V každém případě firma doporučuje svěřit návrh stavební připravenosti, pro osazení bazénu, odborné firmě.
Obecný postup spočívá v betonáži základové desky - armované, tloušťka 15 až 20 cm. Na vyzrálý beton je uložena syntetická geotextilie, nebo nášlapný polystyren. Mezi jednotlivá žebra bazénu se vloží po obvodu polystyren tloušťky 50 až 70 mm. Obetonování se provádí postupně, bez vibračních nebo pěchovacích zařízení. Přitom dbát na to, aby nedošlo k vyboulení stěn bazénu, je nutno vhodným způsobem bazén rozepřít.
Pozor na uložení potrubních rozvodů a provedení elektrické instalace ještě před vlastním betonováním!

Co dělat před použitím?

Především je nutno překontrolovat všechna zapojení, zejména elektroinstalaci provedenou odbornou firmou! Dále odstranit z povrchu bazénu krycí folii PE, případně ještě vyčistit bazén. Pak již jen napustit vodu a užívat si bazénu k Vaší radosti. Zařadit se tak mezi dnes již stovky spokojených zákazníků v bazénech od firmy STP plast, spol. s r. o. Stráž pod Ralskem!

Jak kontaktovat naší firmu?

Především se některým způsobem s námi spojit (telefon, fax, e-mail) a přednést svůj požadavek. Rádi Vám poradíme s vhodným typem a provedením bazénu.
Po projednání rozsahu dodávky a upřesnění požadavku, Vám předáme cenovou nabídku, po jejím schválení dohodneme termín dodávky, který je pro nás závazný.
Pokud zákazník projeví zájem, může si prohlédnout již hotové bazény tak, aby získal představu vzhledu a vhodnosti navrhovaného řešení.

Tvary a typy bazénů

Firma zásadně ponechává na zákazníkovi návrh tvaru bazénu, může doporučit vhodné typy. Každý bazén je originálem. Pro lepší komunikaci jsou jednotlivé tvary označeny názvy řeckých bohyní. Každý bazén se zakresleným schodištěm může být i bez něj a opačně každý bazén bez zakresleného schodiště může být o toto schodiště doplněn. Doplněn může být dále o uvedená zařízení (sedátka, lavice, atd.). Barevnost, jak bylo již uvedeno, je ponechána zcela na přání zákazníka.

Technologie výroby bazénu z desek umožňuje zvolit libovolný tvar, na rozdíl od bazénů betonových, fóliových nebo laminátových.
Rozměr bazénu si volí sám zákazník.Hloubka se většinou pohybuje od 1 do 1,5 m, ale není ničím omezena!
Bazén se skládá ze dna, obvodového pláště, horního madla (límce), vnějších obvodových výztuh.
Tvar horního madla je volen v základním provedení tak, aby pod něj bylo možno vsunout obvodovou dlažbu. Provedení horního madla je vždy předmětem dohody se zákazníkem, vzhledem k tomu, že je celá řada způsobů ukončení horní části bazénu, např. překrytí kamennými deskami, dlažbou apod.

Materiál a technologie

Z jakého materiálu jsou bazény vyráběny?

Materiálem pro výrobu bazénu je vytlačovaný homogenní polypropylen PP-C. Tento plast vyniká dlouhou životností, odolnosti proti každému prostředí, je stabilizován proti UV záření, má velmi dobré izolační vlastnosti, je zdravotně a hygienicky nezávadný.

Barva materiálu může být:Barvy materiálu

 • světle modrá
 • bílá
 • šedá
 • světle zelená
 • písková
 • kovově modrá

Materiál je hladký, krytý fólií po celou dobu, aby nemohlo dojít k poškození povrchu během výroby nebo transportu.
Pro výrobu schodišť, lavic, sedátek nebo sprchových koutů je používán materiál se zdrsněním - protismykovým povrchem. Firma vyvinula vlastní technologii úpravy dezénu desek pro získání protismykového povrchu. Materiál různých barev lze navzájem kombinovat, je tedy možno např. do základního bazénu zhotovit odlišné schodiště, nebo horní madlo. Vše dle přání zákazníka!
Používaný svařovací drát je vždy zcela shodné barvy s materiálem desek.

Jakou technologií jsou bazény vyráběny?

Bazény jsou vyráběny jako celoplastové nádrže metodou extruzního a horkovzdušného svařování. Je použita metoda svařování firem Wegener a Leister. Desky jsou navařovány metodou "natupo", ohyb desek je prováděn automaticky s využitím nahřívací lišty Wegener. Zaměstnanci provádějící svařování jsou odborně vyškoleni, s dlouholetou praxí. Kvalita jejich práce je ověřena nejen při výrobě bazénů, ale na řadě technicky náročných výrobků, které naše firma dodává pro chemický a polovodičový průmysl.
Používaná technologie a odborná kvalifikace zaměstnanců zaručuje 100% těsnost svárů a vysokou úroveň celkového provedení.

Provedení

I. Hotové bazény
Dodávají se do rozměru 10 x 3,5 m na místo u zákazníka.
Nejčastější rozměry bazénu jsou 6x3m, 6,5x3m, 6x3,5m, 7x3m.

II. Montáž bazénu na místě
Týká se bazénů velkých rozměrů, kdy transport vcelku není možný anebo v případech, kdy přístup k místu ustavení nedovoluje dopravu celého bazénu. To jsou případy umístění bazénu v místech se složitým přístupem, uvnitř objektů apod.

III. Montáž vložek do stávajících bazénů
Je využívaná pro obnovu již dosluhujících např. betonových bazénů nebo bazénů s keramickými obklady. V tomto případě naše firma provede do bazénu vložku přímo na místě.

IV. Tepelně izolované bazény
Bazén lze dodat s již vestavěnou izolací obvodů pláště bazénu. Tepelná izolace je provedena polystyrenovými deskami, zvenčí zcela zakrytými plastem. V tomto případě odpadne pro zákazníka montáž tepelné izolace po dodání.

V. Dětské bazény tzv. brouzdaliště
Jsou často využívána v rodinách nebo dětských zařízeních. Brouzdaliště má, na rozdíl od bazénu malou hloubku (cca 500 mm), povrch dna je s protismykovou úpravou a horní madlo je hladké, bez hran. Rozměr je zcela libovolný, dle požadavku zákazníka. Tento dětský bazén může být umístěn na povrchu nebo do země.

 

 Příklad zabudovacích podmínek

 Informace k použití bazénových materiálů

 

 

 

Příslušenství

Jak je možno bazén doplnit?

Základní skelet bazénu je možno doplnit ještě o další zařízení, která zpříjemňují pobyt v bazénu a dovolují jej využít ještě daleko šířeji.

Jde o tato zařízení:

 • Vestavěné schodiště
  Umožňuje pohodlný a bezpečný vstup pro dospělé a děti. Schodiště je možno do bazénu umístit mnoha způsoby.

  • vnitřní schodiště - uvnitř bazénu v rohu nebo na některé rovné straně bazénu
  • venkovní schodiště - je přistaveno k bazénu a nesnižuje tak vnitřní objem bazénu

  Tvar schodů rovný nebo tvarovaný (tzv. římské schodiště), dle přání zákazníka. Rovněž výška schodů se volí po dohodě se zákazníkem, schody mohou mít stejnou výšku, nebo se často dělá nejnižší schod o dvojnásobné výšce.

 • Sedátka
  Umísťují se do bazénu cca 600 mm od vrchní hrany a umožňují posezení v bazénu i se sklenkou něčeho dobrého.
 • Lavice se vzduchovou masáží
  Je montována cca 550 mm od horní hrany, do lavice je spodem zaveden vzduch, který probublává po celé ploše. Posezení na této lavici je mimořádně příjemné.
 • Předbazény
  S odtokem vody, s možností umístění např. sprchy

 

Další příslušenství bazénů

Příslušenství bazénu je velmi široké a stále se rozšiřuje dle nabídky celé řady výrobců. Zajišťuje provoz bazénu a nerušený požitek z koupání v nezávadné a čisté vodě.

Firma nabízí dovybavení bazénu tímto základním příslušenstvím:

 • Písková filtrační jednotka
 • Závěsná filtrace
 • Skimmer
 • Vtoková tryska
 • Světlo podhladinové s propojovací krabicí a bezpečnostním transformátorem
 • Protiproud
 • Potrubní rozvody
 • Automatické ovládání filtrace
 • Plastový box pro uložení filtrační jednotky
 • Další příslušenství

Konkrétní požadavky na příslušenství jsou vždy stanoveny po projednávání se zákazníkem